Slovensko calling - unikátny projekt návratu talentovaných ľudí na Slovensko....................................................

Slovensko Calling

unikátny projekt návratu talentovaných ľudí na Slovensko

Portál Kariéra Bez Hraníc spolu s vybranými firmami motivuje Slovákov - profesionálov žijúcich v zahraničí, ku kariérnemu návratu domov. Tento projekt navyše ponúka konkrétne možnosti ako využiť svoj potenciál a ďalej budovať svoju kariéru na Slovensku.

 

kariera_bez_hranic.jpg

 

biznis.gif

 

Vysvetlenie na úvod...

Myšlienka vznikla ešte v čase, keď sa nehovorilo o ekonomickej kríze (a tá neskôr len potvrdila potrebu projektu). V tíme Kariéra Bez Hraníc, v ktorom väčšina z nás pracuje aj so Slovákmi, ktorí žijú alebo žili v zahraničí  sme si uvedomovali, aké je to potrebné, aby sme podporili aj opačný trend - návrat ľudí, ktorí toho veľa videli, veľa sa naučili a odžili, späť na Slovensko.

Našim cieľom bolo podporiť týchto ľudí (ale aj tých, ktorí o tom ešte ani nepremýšľajú) pri ich návrate mnohými rôznymi spôsobmi a nástrojmi. A takto zároveň podporovať aj slovenskú spoločnosť a ekonomiku prínosom kvalitných mozgov späť domov.

Slovensko Calling má teda za cieľ podporovať návrat všetkých so zahraničnou skúsenosťou, ktorí chcú prejsť procesom návratu úspešne, efektívnejšie, bez tvrdých pádov, a čo najpríjemnejšie. Projekt dáva taktiež priestor vybraným (vhodným a podľa nás najlepším) firmám načerpať zo zahraničných skúseností a zdrojov týchto ľudí.

Telekonferenciami podporujeme Slovákov vracajúcich sa domov

9. august 2010. Pred niekoľkými dňami prebehla prvá telekonferencia zo série plánovaných v rámci projektu Slovensko Calling. Hovorili sme so Slovákmi z rôznych kútoch sveta o tom, ako sa vrátiť domov. Konkrétne o tom, ako vyzerá terajší pracovný trh na Slovensku. Otázky prišla zodpovedať Mariana Turanová, skúsená headhunterka a partnerka v spoločnosti Target Executive Search.

Tlačová správa: Zahraniční Slováci sa budú vracať domov.

„Až 54% Slovákov – profesionálov, žijúcich a pracujúcich v zahraničí, sa chce vrátiť domov na Slovensko. Z toho 17% v priebehu najbližších troch rokov“. Na základe vlastného prieskumu to tvrdia organizátori projektu SlovenskoCalling, ktorí sa venujú problematike návratu talentovaných Slovákov na Slovensko.

Tlačová správa: Najväčší prieskum motivácií zahraničných Slovákov je ONLINE.

Desaťtisíce Slovákov pracujúcich v zahraničí majú od dnes priestor na vyjadrenie svojho názoru v prieskume o návrate na Slovensko. Organizátori projektu SlovenskoCalling tak otvorili výskumnú časť projektu, v ktorej plánujú získať reprezentatívnu vzorku 500 Slovákov žijúcich a pracujúcih v zahraničí.

Tlačová správa: Vrátia sa talentovaní Slováci zo zahraničia domov?

Únik mozgov zo Slovenska je aj počas hospodárskej krízy stále aktuálnou témou. Nedostatok špecialistov je akoby iróniou v čase, keď mnoho aj kvalitných ľudí ostáva bez práce a naďalej sa hovorí o znižovaní nákladov a ďalšom prepúšťaní. S riešením prichádza projekt SlovenskoCalling, ktorého cieľom je nachádzať dôvody a vytvárať možnosti pre návrat talentovaných ľudí zo zahraničia domov.

 

facebook_128.png    twitter_128.png     linkedin_128.png

..................................................

                                     .

..................................................

enews.jpg


Partneri projektu Partneri v zahrničí
  
TARGET_logo_2009.05_small.jpg
  
 cierna_hora.JPG  slovak_centre_london.JPG  slovaci-white.png slovakinireland_logo.JPG
Slovenský kruh vo VB Londýn.sk slovensk___migr__cia_logo_RGB_2.jpg
anadské správy Slováci v Chicagu Nórski Slováci Bulharskí Slováci

 


Portál prevádzkuje Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o. | E-mail: info@slovenskocalling.sk | Skype: karierazahranicami | 2007 © Yeminee, s r.o

webdesign © bart.sk