Slovensko calling - unikátny projekt návratu talentovaných ľudí na Slovensko....................................................

Slovensko Calling

unikátny projekt návratu talentovaných ľudí na Slovensko

Portál Kariéra Bez Hraníc spolu s vybranými firmami motivuje Slovákov - profesionálov žijúcich v zahraničí, ku kariérnemu návratu domov. Tento projekt navyše ponúka konkrétne možnosti ako využiť svoj potenciál a ďalej budovať svoju kariéru na Slovensku.

 

kariera_bez_hranic.jpg

 

biznis.gif

 

Tlačová správa: Zahraniční Slováci sa budú vracať domov.

Bratislava, 23. apríla 2010 – „Až 54% Slovákov – profesionálov, žijúcich a pracujúcich v zahraničí, sa chce vrátiť domov na Slovensko. Z toho 17% v priebehu najbližších troch rokov“. Na základe vlastného prieskumu to tvrdia organizátori projektu SlovenskoCalling, ktorí sa venujú problematike návratu talentovaných Slovákov na Slovensko.

Z prieskumu ďalej vyplýva, že primárnymi dôvodmi odchodu Slovákov do zahraničia sú nespokojnosť s domácou ekonomickou a politickou situáciou, finančné dôvody a chuť ďalej študovať. O prijatí pracovnej ponuky pri návrate na Slovensko rozhoduje najmä náplň práce, tesne nasledovaná finančným ohodnotením a možnosťou kariérneho rastu. Až 44% Slovákov v zahraničí sa pri potenciálnom návrate na Slovensko obáva možného neuplatnenia na trhu práce (z dôvodu prílišnej kvalifikácie alebo nedostatku vhodných pozícií) a nízkeho finančného ohodnotenia v porovnaní s ich prácou v zahraničí.

Prieskum bol realizovaný na vzorke 401 respondentov. Na otázky prieskumu odpovedalo 53% žien a 47% mužov, 70% z nich bolo vo veku 25-35 rokov. 60% respondentov malo vysokoškolské vzdelanie. Až 82% respondentov žije a pracuje v Európskych krajinách, najmä v Írsku, Anglicku, Česku, Rakúsku a Nemecku; 12% respondentov žije a pracuje na americkom kontinente. Prieskum podporili spoločnosti TARGET Executive Search, Európske Obchodné Centrum Dell v Bratislave a občianske združenie Migrácia SK. Mediálnymi partnermi boli okrem iných aj Slovak Centre London a Slovak in Ireland.

survey_summary.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

----
Ďalšie informácie poskytne:
Ing. Stanislava Švecová, zakladateľka SlovenskoCalling.sk a KariéraBezHraníc.sk
info@slovenskocalling.sk

 

facebook_128.png    twitter_128.png     linkedin_128.png

..................................................

                                     .

..................................................

enews.jpg


Partneri projektu Partneri v zahrničí
  
TARGET_logo_2009.05_small.jpg
  
 cierna_hora.JPG  slovak_centre_london.JPG  slovaci-white.png slovakinireland_logo.JPG
Slovenský kruh vo VB Londýn.sk slovensk___migr__cia_logo_RGB_2.jpg
anadské správy Slováci v Chicagu Nórski Slováci Bulharskí Slováci

 


Portál prevádzkuje Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o. | E-mail: info@slovenskocalling.sk | Skype: karierazahranicami | 2007 © Yeminee, s r.o

webdesign © bart.sk