Slovensko calling - unikátny projekt návratu talentovaných ľudí na Slovensko....................................................

Slovensko Calling

unikátny projekt návratu talentovaných ľudí na Slovensko

Portál Kariéra Bez Hraníc spolu s vybranými firmami motivuje Slovákov - profesionálov žijúcich v zahraničí, ku kariérnemu návratu domov. Tento projekt navyše ponúka konkrétne možnosti ako využiť svoj potenciál a ďalej budovať svoju kariéru na Slovensku.

 

kariera_bez_hranic.jpg

 

biznis.gif

 

Telekonferenciami podporujeme Slovákov vracajúcich sa domov

9. august 2010. Pred niekoľkými dňami prebehla prvá telekonferencia zo série plánovaných v rámci projektu Slovensko Calling. Hovorili sme so Slovákmi z rôznych kútoch sveta o tom, ako sa vrátiť domov. Konkrétne o tom, ako vyzerá terajší pracovný trh na Slovensku. Otázky prišla zodpovedať Mariana Turanová, skúsená headhunterka a partnerka v spoločnosti Target Executive Search.

Ako to prebiehalo:
Pár minút po 8.mej hodine slovenského času sme už všetci na tej istej linke. Zišli sme sa z rôznych kútov: Londýn, Írsko, Belgicko, Slovensko, Nemecko a USA. Po úvodnom predstavení to vyzerá na zaujímavú skupinu ľudí, v podobných a predsa iných situáciách. Otázky sršali: ako sa vyvíja pracovný trh v druhom polroku 2010...ktoré sektory rastú, ktoré stagnujú, ktoré sú na jasnom úpadku. Ktorým spôsobom osloviť zamestnávateľov najefektívnejšie? Čo preferujú slovenskí personalisti? Čo je iné oproti zahraničným pracovným trhom?

Výsledok:
Marianine odpovede sú občerstvujúco konkrétne. Ukázala svoju pravú tvár headhunterky – profesionálky. Nula zbytočných slov, odpovede k veci. Veľmi konkrétne fakty a návrhy. Riešili sme aj skutočné situácie konkrétnych ľudí: „Vrátil som sa na Slovensko a hľadám firmu, ktorá zo mňa neurobí otroka práce ako to bolo v minulosti. Ako sa na to spýtať na pohovore?“ Marianin tip je dohodnúť si pohovor na neskoré popoludnie. „Bez prílišného pýtania sa na vlastné oči uvidíte, aké pracovné tempo vládne v tíme o 5tej večer a koľkí ľudia sa zberajú domov, alebo vo veľkom ďalej pracujú“.

Poradila, ako urobiť prechod medzi dvoma sektormi; hovorili sme o tom, akú šancu na trhu práce majú zahraniční partneri vracajúcich sa Slovákov; a taktiež o tom, ako sú na Slovensku vnímané zahraničné tituly. Ďalším odporúčaním bolo zachovať si čo najväčšiu flexibilitu pri pohovoroch: “Neočakávajte možnosť skype video pohovoru. Buďte pripravení prísť domov viac krát kvôli pohovorom a v čase, keď je to nutné. S kandidátmi, ktorí prišli na týždeň a potom “zdúchli” na dva mesiace späť, sa ťažko pracuje a výsledky sa nemusia dostaviť”.


Čo povedali o telekonferencii zúčastnení:

“Ešte raz vďaka za zorganizovanie včerajšieho konferenčného hovoru. Bolo to veľmi zaujímavé a poučné.“ Jana, USA. "Mariana bola výborná, dokázala za krátky čas podať veľa informácií. Žiadne zbytočné blá-blá a bolo jasné, že vie, čo hovorí. Vďaka!” Aneta, Brusel. "Telekonferencia bola super. Mariana dávala erudované odpovede na otázky, aj moje, takže som nadmieru spokojný.“ Michal, Slovensko.


Na rade sú ďalšie:
„Forma telekonferencie sa osvedčila. Spojíme tak množstvo ľudí v jednom čase, na rôznych miestach, a výmena skúseností a informácií je takto veľmi živá a produktívna“, povedala Stanislava Švecová, manažérka projektu. Ďalšie telekonferencie budú zamerané na témy ako: Moje práva a povinnosti na slovenskom pracovnom trhu; Ako doma networkovať, Ako podnikať na Slovensku, Emočný dopad reintegrácie, a iné.

Telekonferencie sú súčasťou projektu SlovenskoCalling, unikátneho projektu návratu talentovaných ľudí na Slovensko. Organizátorom projektu je portál KariéraBezHraníc.sk, ktorý je kariérnym portálom pre Slovákov ako doma, tak i v zahraničí. Projekt je možné sledovať cez sociálne siete Twitter, Facebook a LinkedIn alebo cez jeho web www.slovenskocalling.sk.


----
Ďalšie informácie poskytne:
Stanka Švecová
Project Manager
+44 7973 527 297
svecova@slovenskocalling.sk
http://www.slovenskocalling.sk
 

 

facebook_128.png    twitter_128.png     linkedin_128.png

..................................................

                                     .

..................................................

enews.jpg


Partneri projektu Partneri v zahrničí
  
TARGET_logo_2009.05_small.jpg
  
 cierna_hora.JPG  slovak_centre_london.JPG  slovaci-white.png slovakinireland_logo.JPG
Slovenský kruh vo VB Londýn.sk slovensk___migr__cia_logo_RGB_2.jpg
anadské správy Slováci v Chicagu Nórski Slováci Bulharskí Slováci

 


Portál prevádzkuje Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o. | E-mail: info@slovenskocalling.sk | Skype: karierazahranicami | 2007 © Yeminee, s r.o

webdesign © bart.sk