Slovensko calling - unikátny projekt návratu talentovaných ľudí na Slovensko....................................................

Slovensko Calling

unikátny projekt návratu talentovaných ľudí na Slovensko

Portál Kariéra Bez Hraníc spolu s vybranými firmami motivuje Slovákov - profesionálov žijúcich v zahraničí, ku kariérnemu návratu domov. Tento projekt navyše ponúka konkrétne možnosti ako využiť svoj potenciál a ďalej budovať svoju kariéru na Slovensku.

 

kariera_bez_hranic.jpg

 

biznis.gif

 

Tlačová správa: Vrátia sa talentovaní Slováci zo zahraničia domov?

SC_speaker_man.pngBratislava/Londýn 2. novembra 2009 – Únik mozgov zo Slovenska je aj počas hospodárskej krízy stále aktuálnou témou. Nedostatok špecialistov je akoby iróniou v čase, keď mnoho aj kvalitných ľudí ostáva bez práce a naďalej sa hovorí o znižovaní nákladov a ďalšom prepúšťaní. S riešením prichádza projekt SlovenskoCalling, ktorého cieľom je nachádzať dôvody a vytvárať možnosti pre návrat talentovaných ľudí zo zahraničia domov.

Podľa štatistík v prvom štvrťroku tohto roka pracovalo v zahraničí 128.000 Slovákov, čo predstavuje 5,4 % z celkového počtu pracujúcich Slovákov v prvom kvartáli. Hoci počet Slovákov pracujúcich v zahraničí oproti roku 2008 klesol o 27,1 %, vrátili sa predovšetkým menej kvalifikovaní ľudia. Skúsení špecialisti a manažéri, ľudia s dlhoročnou medzinárodnou praxou a multikultúrnou skúsenosťou ostávajú naďalej v zahraničí , kde rozvíjajú svoj potenciál.

Podľa Stanky Švecovej, zakladateľky portálu KarieraBezHranic.sk: „Slovensko potrebuje návrat profesionálov a špecialistov, ktorí budú chcieť prinášať inovácie do rôznych odvetví. Práve na túto potrebu reaguje nový projekt SlovenskoCalling .“ Na otázku, komu je projekt určený, Stanka Švecová odpovedá: „SlovenskoCalling je pre ľudí, ktorí zvažujú návrat a chcú ho zrealizovať čo najlepšie – možno sa aj nechať presvedčiť, že vrátiť sa má význam. A pre organizácie, ktoré vedia, že potrebujú talenty s medzinárodnou skúsenosťou.“

Potrebu špecifických skúseností a talentu potvrdzujú ako medzinárodné, tak aj slovenské firmy. „V našom biznise sa stretávame so špecifickými požiadavkami na niektorých našich profesionálov, kde potrebujeme Slovákov so zahraničnými skúsenosťami a know-how“, tvrdí Zuzana Nosková zo spoločnosti J&T. Alexander Cimbaľák, zakladateľ a riaditeľ úspešnej slovenskej spoločnosti ACE enterprise Slovakia, podporuje projekt slovami: „Slovensko potrebuje takýchto ľudí. Bude síce ťažké ich sem dostať, ale o to viac si vážim tento projekt a podporujem ho.“ O zahraničných Slovákov prejavili záujem aj spoločnosti TARGET Executive Search a Európske obchodné centrum Dell v Bratislave, ktorí sa stali partnermi projektu.

Realizácia projektu sa naplno odštartovala v auguste tohto roka. Hlavným cieľom je poskytnúť zaujímavé kariérne možnosti pre návrat talentovaných Slovákov. Organizátori teda plánujú získať a prezentovať atraktívne pracovné pozície zo slovenského trhu. V rámci projektu bude taktiež uskutočnený prieskum motivácie Slovákov v zahraničí na návrat domov a semináre zamerané na uľahčenie reintegrácie navrátilcov. Projekt môžete sledovať cez rôzne sociálne siete ako Twitter, Facebook, LinkedIn alebo cez jeho web www.slovenskocalling.sk.


----
Ďalšie informácie poskytne:
Lukáš Jakubička,
Project Manager
jakubicka@slovenskocalling.sk

 

 

facebook_128.png    twitter_128.png     linkedin_128.png

..................................................

                                     .

..................................................

enews.jpg


Partneri projektu Partneri v zahrničí
  
TARGET_logo_2009.05_small.jpg
  
 cierna_hora.JPG  slovak_centre_london.JPG  slovaci-white.png slovakinireland_logo.JPG
Slovenský kruh vo VB Londýn.sk slovensk___migr__cia_logo_RGB_2.jpg
anadské správy Slováci v Chicagu Nórski Slováci Bulharskí Slováci

 


Portál prevádzkuje Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o. | E-mail: info@slovenskocalling.sk | Skype: karierazahranicami | 2007 © Yeminee, s r.o

webdesign © bart.sk